Populärt: Sofia Richie Grainge Tv-serier Boktips Krönikor

Se svenska bloggarnas hyllning till Orange is the new black

07 jun, 2017
AvJohanna Lejon
På fredag är det premiär för den femte säsongen av Orange Is The New Black på Netflix. Som en hyllning till den nya säsongen poserar tre av Sveriges största bloggare, iförda orangea kläder, på ett gäng unika bilder.
För att spara den här artikeln
måste du vara medlem
Logga in på ditt kontoellerSkapa ett konto här!
Annons

Netflix supersuccé Orange Is The New Black har tagit världen med storm. På fredag, den 9 juni, läggs hela den nya säsongen, säsong fem, ut på streamingsajten.

Som en hyllning till den nya säsongen, som har temat Stand Up, har tre av Sveriges största influencers och bloggare fotograferats iförda orangea och svarta kläder. ELLE kan nu exklusivt publicera fotona.

LÄS OCKSÅ: ORANGE IS THE NEW BLACK-STJÄRNORNA HAR GIFT SIG

På bilderna, som är tagna av modefotografen Patricia Reyes, syns Frida Vega Salomonsson, Linn Wiberg och Tess Montgomery.

Anmäl dig till ELLE's nyhetsbrev

Få det bästa och senaste från ELLEs värld direkt i din inbox – anmäl dig något av – eller alla – våra nyhetsbrev! Bocka i ditt val och ange din mejladress så får du nästa utskick i din inbox. Utöver veckans utvalda artiklar får du dessutom ta del av exklusiva erbjudanden, tävlingar, inbjudningar till VIP-shoppingkvällar och olika event. Välkommen!

Annons
Annons
Annons
Annons

Foto Patricia Reyes/Netflix

 

 

Annons