Populärt: Sofia Richie Grainge Tv-serier Boktips Krönikor

Rosanna och Christoffer från Gift vid första ögonkastet har fått barn

11 jul, 2025
AvCassandra Lindblom Riso
Instagram/Rosanna Segerstedt
Rosanna Segerstedt och Christoffer Sunden blev ett par i Gift vid första ögonkastet som sändes förra året. Nu har de blivit föräldrar.
För att spara den här artikeln
måste du vara medlem
Logga in på ditt kontoellerSkapa ett konto här!
Annons
8 oväntade kändispar som gift sig i Las VegasBrand logo
8 oväntade kändispar som gift sig i Las Vegas

Det var i februari som Rosanna Segerstedt och Christoffer Sunden, kända från förra säsongen av Gift vid första ögonkastet, berättade på Instagram att de väntade barn. ”Om allt går som vi hoppas blir vi tre i sommar. Mamma och pappa längtar ihjäl sig efter att få lära känna dig”, skrev paret på Rosannas Instagram då.

Blivit föräldrar till en pojke

Nu har de äntligen blivit föräldrar, skriver de på Instagram. ”Äntligen är han här. Efter igångsättning i onsdags kom han med dunderfart 00.21 den 10 juli”, står det i inlägget, där de också berättar att barnet vägde 3300 gram och var 50 cm lång vid födseln. ”Nu går vi in i bebisbubblan”, avslutar de inlägget med.

Annons

Efter sin medverkan i GVFÖ fick paret ett eget tv-program, Sanningen om lust, där de i tre avsnitt reste runt i Europa och genomförde olika kärleksexperiment i ämnet attraktion och lust.

Annons