Populärt: Sofia Richie Grainge Tv-serier Boktips Krönikor

En mammas version av Adeles monsterhit: Hello from the Mothers side

22 jan, 2016
AvLisa Arnell
Blir vi någonsin trötta på versioner av Hello? Nä tydligen inte, i alla fall inte när de är bra gjorda – och lite roliga som den här.
För att spara den här artikeln
måste du vara medlem
Logga in på ditt kontoellerSkapa ett konto här!
Annons

Nu när den är gjord känns ordleken självklar – och upplägget så genialt. Hello from the Mothers side – där är det stökigt, dåligt med tid men många ledsna bar  – och ingen som vill dricka vin en torsdagkväll.

Det är singer songwritern Emily Mills som tacklar moderskapet i en version av, och inspirerad av, Adeles monsterhit Hello.

Hello from the Mothers side, I think I might break down and cry, cause I love my children, but I don´t want anymore.

Anmäl dig till ELLE's nyhetsbrev

Få det bästa och senaste från ELLEs värld direkt i din inbox – anmäl dig något av – eller alla – våra nyhetsbrev! Bocka i ditt val och ange din mejladress så får du nästa utskick i din inbox. Utöver veckans utvalda artiklar får du dessutom ta del av exklusiva erbjudanden, tävlingar, inbjudningar till VIP-shoppingkvällar och olika event. Välkommen!

Lyssna på veckans bästa version här.

Lyssna även på: Adele sjunger Spice girls under en lysande Car pool karaoke

Annons