Populärt: ShoppingtipsModetrenderSe Min LookSommarmodeBadmodeSommarklänningarOutfits till bröllopHöstens trender

Ropa in eller sälj en Hermés-väska på auktion

12 maj, 2009
Av
För att spara den här artikeln
måste du vara medlem
Logga in på ditt kontoellerSkapa ett konto här!
Annons

Har du en liten guldklimp i garderoben? Eller en skattgömma på skohyllan? Vill du sälja dem till en köpglad och modekunnig publik ska du skriva in den 22 september i din kalender.

I höst startar Stockholms Auktionsverk specialauktionen Fashion där du kan ropa in eller sälja exklusiva kläder och accessoarer. På auktionen kommer det att finnas märken som Chanel, Hermés, Yves Saint Laurent, Prada och Louis Vuitton.

Få det bästa av ELLEs värld - anmäl dig till våra nyhetsbrev

Vi handplockar vårt bästa innehåll åt dig med maxad inspiration och de senaste trenderna. Utöver det får du ta del av exklusiva erbjudanden, tävlingar och inbjudningar till olika event. Fyll bara i dina uppgifter här så sköter vi resten! ♥

Inför auktionen söker de nu kläder och accessoarer från hela 1900-talet signerade stora modedesigners. Har du något hemma du vill ha värderat och sälja så ska du genast gå in på auktionsverket.se – eller ignorera lågkonjunkturen och köp hem något eget.

Av Lisa Arnell

hermes_vaska

Annons