Populärt: Shoppingtips Modetrender Se Min Look Outfits till bröllop Höstmode
Artikeln innehåller reklamlänkar

Nytt kapitel för & Other Stories – höstkollektionen blir en nystart

02 sep, 2025
& other stories höstkollektion 2025
& Other stories lanserar höstkollektion 2025 och presenterar samtidigt en ny varumärkesidentitet. Här är allt vi vet om förändringen!
För att spara den här artikeln
måste du vara medlem
Logga in på ditt kontoellerSkapa ett konto här!
Annons
MAGASINET-SEPTEMBER-2.0Brand logo
MAGASINET-SEPTEMBER-2.0

Med höstkollektionen 2025 inleder & Other Stories också ett helt nytt kreativt kapitel. Under ledning av nytillträdda kreativa chefen Jonathan Saunders kliver varumärket in i en ny era där designfilosofi, uttryck och tonalitet fått ett rejält lyft. Förvandlingen syns i allt från en uppdaterad logotyp till hur plaggen bärs och kombineras. Det nya formspråket introduceras genom en kampanj fotograferad av Oliver Hadlee Pearch – som både väcker nostalgi och blickar framåt.

Annons

ANNONS Se hela kollektionen här!

Annons

Höstens kollektion blir startskottet för varumärkets nya kapitel och den balanserar självsäkert mellan 60-, 70- och 90-talsinspiration och nutida silhuetter. Självsäker, energisk och dynamisk – höstkollektionen 2025 vänder sig till individer som vill uttrycka sin personliga stil.

Vi möts av allt från bomberjackor och stickade plagg till oversized kappor, dressade kavajer och den perfekta mockaväskan. Lager på lager, generösa silhuetter och lekfulla accessoarer står i fokus men även texturer spelar en huvudroll där italiensk ull möter teknisk nylon, krokodilpräglat läder möter mjuk mohair och vintagekänslan förstärks i jacquard och manchester.

– Höstkampanjen hyllar plagg för vardagens upplevelser, skapade för att inspirera till personligt uttryck. Den nya varumärkesidentiteten förenar nostalgi med modernitet och markerar början på ett spännande nytt kapitel för & Other Stories, säger Jonathan Saunders, Chief Creative Officer.

Annons
Annons
Annons

& Other Stories höst 2025: Upptäck den nya varumärkesidentiteten och kollektionen

Höstkollektionen finns att upptäcka i utvalda butiker och på ANNONS stories.com från den 2 september. Spana in våra favoriter från kollektionen här:

1/8

Skinnjacka

2/8

Stickad tröja mohairblandning

Annons
3/8

Stickad pikétröja i merinoull

4/8

Brun kavaj i en ullblandning

Annons
5/8

Bruna byxor med pressveck

6/8

Vit skjorta med ståkrage

Annons
7/8

Vintageinspirerad bowlingväska i mocka

8/8

Minikjol i ull

Foto: & Other Stories

Annons