Artikeln innehåller reklamlänkar
Populärt: Shoppingtips Modetrender Vårmode 2025 Se Min Look Festkläder

Ida Sjöstedt designar julkollektion för Ellos

16 nov, 2016
AvJulia Saaf
Ida Sjöstedt och Ellos släpper en julkollektion med klänningar för kvinnor och barn.
För att spara den här artikeln
måste du vara medlem
Logga in på ditt kontoellerSkapa ett konto här!
Annons

Ida Sjöstedt, vinnare av Årets designer 2016 på ELLE-galan, teamade upp med ANNONS Ellos redan förra säsongen. Nu släpper de en ny julkollektion där Sjöstedt designat barnklänningar i rosa och mörkblått. Kollektionen osar New York Upper East Side.

ANNONS SE ALLA PLAGG FRÅN IDA SJÖSTEDT PÅ ELLOS >

För vuxna finns aftonklänningar med spets, paljetter, prickar, spetstunikor och fodralklänningar med skärp i midjan. Lyxigt och lekfullt är ledorden för kollektionen, som också innehåller accessoarer – en clutchväska och ett par svarta pumps adderar till en klassisk och tidlös look.

Anmäl dig till ELLE's nyhetsbrev

Få det bästa och senaste från ELLEs värld direkt i din inbox – anmäl dig något av – eller alla – våra nyhetsbrev! Bocka i ditt val och ange din mejladress så får du nästa utskick i din inbox. Utöver veckans utvalda artiklar får du dessutom ta del av exklusiva erbjudanden, tävlingar, inbjudningar till VIP-shoppingkvällar och olika event. Välkommen!

Damkollektionen finns i storlekarna 34-56 och barnklänningarna i storlekarna 92-140. Kollektionen finns att köpa på ANNONS Ellos.

LÄS OCKSÅ:

Ida Sjöstedt om framgången: ”Bara gör det! Vill du lyckas så är det hårt arbete som gäller”

Ellos lanserar kollektion ihop med Ida Sjöstedt

Annons